implanty

 
implanty
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

DODATKOWE KANAŁY W ZĘBIE

Bardzo często spotyka się zęby - w zdecydowanej większości są to trzonowce (szóstki, siódemki i ósemki) - które mają dodatkowe kanały. Kanały te, jeśli występują, zwykle są bardzo cienkie i mają nietypowy przebieg, co rodzi trudności z ich opracowaniem. Często już lokalizacja ujść kanałów dodatkowych rodzi spore trudności. Z tego względu w przypadku podejrzenia obecności kanałów dodatkowych zaleca się leczenie endodontyczne pod mikroskopem stomatologicznym.

Wyleczenie wszystkich kanałów w zębie jest bardzo ważne, gdyż nawet jeden niewyleczony kanał dodatkowy niewielkich rozmiarów może być przyczyną niepowodzenia leczenia endodontycznego.

Obecność wcześniej niezlokalizowanego i nie wyleczonego kanału dodatkowego może być wskazaniem do rewizji leczenia czyli powtórnego leczenia kanałowego. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy teoretycznie prawidłowo wyleczony kanałowo ząb (widoczne na zdjęciu RTG kanały wypełnione są szczelnie i do końca) zaczyna dawać dolegliwości. Wtedy jednym z podejrzeń jest obecność nieprzeleczonych kanałów dodatkowych. Jeśli wykluczy się inne przyczyny takiego stanu, to należy wykonać powtórne leczenie kanałowe. Należy zlokalizować pod mikroskopem dodatkowy kanał, opracować go i wypełnić.

Zobacz również:
do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów