implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > autogenny przeszczep kości

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

AUTOGENNY PRZESZCZEP KOŚCI

Autogenny przeszczep kości jest zabiegiem przygotowawczym do leczenia implantologicznego u osób ze znacznym zanikiem kości uniemożliwiającym wprowadzenie implantów. Autogenny przeszczep kości jest stosowany rzadziej niż augmentacja kości i dotyczy przypadków zaawansowanego zaniku tkanki kostnej, kiedy przeprowadzenie zabiegu augmentacji jest problematyczne. W niektórych sytuacjach zabieg autogennego przeszczepu kości jest uzupełniany zabiegiem augmentacji kości.

Autogenny przeszczep kości polega na pobraniu niewielkiego fragmentu własnej tkanki kostnej pacjenta (stąd termin "autogenny") i umieszczeniu jej w rekonstruowanym miejscu. Fragment przeszczepianej kości jest stabilizowany za pomocą specjalnych tytanowych śrub, a całość jest zaszywana i pozostaje przykryta błoną śluzową. Po kilku miesiącach przeszczepiony fragment kostny ulega całkowitemu zrośnięciu z kością w rekonstruowanym miejscu a odbudowana w ten sposób kość pozwala na bezproblemowe wprowadzenie implantu.

Zabieg autogennego przeszczepu kości wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest on całkowicie bezbolesny. Niewielki bloczek tkanki kostnej do przeszczepu pobiera się z kości w obrębie jamy ustnej, najczęściej z bródki. Mimo niepokojącego opisu zabieg ten nie jest szczególnie inwazyjny i, co najważniejsze, pozostaje bez wpływu na kosmetykę, ponieważ w całości jest przeprowadzany od wewnątrz jamy ustnej.

Wszystkie zabiegi autogennego przeszczepu kości w Klinice Stomatologicznej ANIDENT wykonuje implantolog i specjalista chirurgii stomatologicznej, dr n. med. Kornel Krasny.
Implanty wprowadzone prawidłowo.
Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów