PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA  

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > ceny > implanty > konsultacja

KONSULTACJA
IMPLANTOLOGICZNA

Na konsultacji implantologicznej specjalista implantolog ocenia warunki kostne pod planowane implanty oraz wyklucza ewentualne przeciwskazania. Wyjaśnia również wątpliwości pacjenta na temat leczenia implantologicznego i odpowiada na wszystkie pytania.

W pierwszym etapie lekarz implantolog rozmawia z pacjentem pytając o przebyte i obecne choroby, przyjmowane leki oraz dotychczasowe leczenie.

Następnie implantolog przechodzi do badania wewnątrzustnego. Szczególnie istotnym elementem konsultacji jest analiza warunków kostnych. Lekarz sprawdza czy grubość i szerokość kości jest wystarczająca aby wprowadzić implanty. 

Poza badaniem wewnątrzustnym podstawowym źródłem informacji dla lekarza implantologa jest zdjęcie pantomograficzne, inaczej pantomogram (powyżej), który można wykonać w Klinice Stomatologicznej ANIDENT na miejscu bezpośrednio przed konsultacją. W szczególnych sytuacjach, kiedy ilość kości jest na dopuszczalnej granicy lub nie można precyzyjnie jej określić, pacjent jest kierowany na dodatkowe zdjęcie w technologii tomografii 3D. Niewystarczająca ilość kości nie oznacza konieczności rezygnacji z implantów, wymaga natomiast dodatkowych zabiegów, którymi są sterowana regeneracja kości i podniesienie dna zatoki szczękowej.


Następnie implantolog dobiera rozmiar implantów (optymalną długość i szerokość), a w przypadku rozległych braków również ich ilość oraz rozmieszczenie, przygotowując tym samym plan leczenia.


Implantolog wyjaśnia również różnice pomiędzy stosowanymi w Klinice Stomatologicznej ANIDENT systemami implantów 3i oraz Zimmer i proponuje najwłaściwszy system w danym przypadku.

Na koniec wizyty pacjent otrzymuje na piśmie plan leczenia oraz wycenę.

Lekarz ImplantologKonsultację oraz późniejsze leczenie implantologiczne przeprowadza dr Kornel Krasny,  doświadczony implantolog, doktor nauk medycznych, wieloletni starszy asystent w I-szej Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista chirurgii stomatologicznej, uczestnik wielu tematycznych szkoleń i sympozjów. Kliknij, aby zobaczyć referencje i certyfikaty.

Zobacz również:NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów