PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA  

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT
 
strona główna > ceny > implanty > konsultacja

KONSULTACJA
IMPLANTOLOGICZNA

Na konsultacji implantologicznej specjalista implantolog ocenia warunki kostne pod planowane implanty oraz wyklucza ewentualne przeciwskazania. Wyjaśnia również wątpliwości pacjenta na temat leczenia implantologicznego i odpowiada na wszystkie pytania.

W pierwszym etapie lekarz implantolog rozmawia z pacjentem pytając o przebyte i obecne choroby, przyjmowane leki oraz dotychczasowe leczenie.

Następnie implantolog przechodzi do badania wewnątrzustnego. Szczególnie istotnym elementem konsultacji jest analiza warunków kostnych. Lekarz sprawdza czy grubość i szerokość kości jest wystarczająca aby wprowadzić implanty. 

Poza badaniem wewnątrzustnym podstawowym źródłem informacji dla lekarza implantologa jest zdjęcie pantomograficzne, inaczej pantomogram (powyżej), który można wykonać w Klinice Stomatologicznej ANIDENT na miejscu bezpośrednio przed konsultacją. W szczególnych sytuacjach, kiedy ilość kości jest na dopuszczalnej granicy lub nie można precyzyjnie jej określić, pacjent jest kierowany na dodatkowe zdjęcie w technologii tomografii 3D. Niewystarczająca ilość kości nie oznacza konieczności rezygnacji z implantów, wymaga natomiast dodatkowych zabiegów, którymi są sterowana regeneracja kości i podniesienie dna zatoki szczękowej.


Następnie implantolog dobiera rozmiar implantów (optymalną długość i szerokość), a w przypadku rozległych braków również ich ilość oraz rozmieszczenie, przygotowując tym samym plan leczenia.


Implantolog wyjaśnia również różnice pomiędzy stosowanymi w Klinice Stomatologicznej ANIDENT systemami implantów 3i oraz Zimmer i proponuje najwłaściwszy system w danym przypadku.

Na koniec wizyty pacjent otrzymuje na piśmie plan leczenia oraz wycenę.

Lekarz ImplantologKonsultację oraz późniejsze leczenie implantologiczne w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie przeprowadza dr Kornel Krasny,  doświadczony implantolog, doktor nauk medycznych, asystent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej, wieloletni starszy asystent w I-szej Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Akademii Medycznej w Warszawie, specjalista chirurgii stomatologicznej, uczestnik wielu tematycznych szkoleń i sympozjów. Kliknij, aby zobaczyć referencje i certyfikaty.

Zobacz również:NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2018 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów