ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > wizualizacja licówek

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

WIZUALIZACJA - ZOBACZ SWOJE LICÓWKI PORCELANOWE JESZCZE PRZED ICH WYKONANIEM

Naszym Pacjentom dajemy niepowtarzalną możliwość zobaczenia swojego przyszłego uśmiechu z licówkami "na żywo", jeszcze przed wykonaniem licówek porcelanowych, zarówno licówek z uprzednią preparacją zębów jak i licówek bez szlifowania.

Wizualizacja licówek pozwala na zobaczenie kształtu swoich przyszłych zębów, zgłoszenie uwag i naniesienie ewentualnych poprawek. Wykonane później ostateczne licówki porcelanowe są dokładnie takie jak zaprezentowane na wizualizacji.

Są trzy rodzaje wizualizacji:
  • wizualizacja na modelu gipsowym (WAX-UP)
  • wizualizacja w jamie ustnej (MOCK-UP)
  • komputerowe projektowanie licówek

WIZUALIZACJA LICÓWEK NA MODELU GIPSOWYM (WAX-UP)

Lekarz stomatolog pobiera wyciski w celu wykonania gipsowych modeli uzębienia Pacjenta. Przeprowadza również rozmowę z Pacjentem na temat jego wyobrażeń i oczekiwań dotyczących finalnego efektu leczenia. Sporządzana jest także dokumentacja fotograficzna. Na podstawie powyższych informacji technik przygotowuje z wosku projekt przyszłych licówek porcelanowych na modelu gipsowym uzębienia. Gdy wizualizacja jest gotowa, Pacjent i lekarz stomatolog spotykają się na kolejnej wizycie w celu jej omówienia. Na tym etapie Pacjent zgłasza wszelkie sugestie i uwagi co do wyglądu jego przyszłych licówek. Ewentualne poprawki są ponownie nanoszone przez technika w laboratorium aż do czasu finalnej akceptacji kształtu przyszłych licówek porcelanowych przez Pacjenta. Na tym etapie można przystąpić do finalnego wykonywania licówek bądź też wykonać kolejny etap projektowania licówek, jakim jest wykonanie wizualizacji licówek w jamie ustnej (MOCK-UP).

licówki wizualizacja wax up na modelu gipsowym
Wizualizacja przyszłych licówek za pomocą wosku na modelu gipsowym (wax up). Taka wizualizacja pozwala na zobaczenie wielkości, kształtu i położenia nowych zębów. Wizualizacja z wosku nie pozwala jedynie na ocenę docelowego koloru. Na etapie wizualizacji Pacjent ma nieskrępowaną i nieograniczoną czasowo możliwość wyrażania wszelkich uwagi i sugerowania zmian i poprawek. Technik uwzględnia sugestie Pacjenta i przesyła do gabinetu zaktualizowaną wizualizację. Wizyty takie nie są płatne dodatkowo - są w cenie wizualizacji.

WIZUALIZACJA LICÓWEK W JAMIE USTNEJ (MOCK-UP)

Wizualizacja licówek w jamie ustnej (MOCK-UP) jest to niejako przeniesienie do jamy ustnej wcześniej wykonanej wizualizacji na modelu gipsowym (WAX-UP). Z tego względu do wykonania wizualizacji licówek w jamie ustnej jest niezbędne wcześniejsze ich zwizualizowanie na gipsowym modelu zębów.

wizualizacja licówek porcelanowych z kompozytu w buzi - mock-up
 Wykonanie widocznej na pierwszym zdjęciu wizualizacji na modelu gipsowym pozwoliło na przeniesienie jej do buzi w postaci kompozytu (mock-up). Mimo widocznych niedokładności (jest to praca tymczasowa zdejmowana z zębów przed wyjściem Pacjenta z gabinetu) Pacjent ma niepowtarzalną możliwość oceny wyglądu swoich przyszłych zębów, wręcz poczucia się w nich. Również na tym etapie wizualizacji Pacjent może dokonywać wszelkich korekt, których sobie zażyczy - jest to o tyle komfortowe i łatwe, że Pacjent sam widzi, gdzie należałoby coś uzupełnić, a gdzie coś odjąć.

W tej wizualizacji licówki w jamie ustnej są wykonywane z kompozytu. Jest to proces całkowicie nieinwazyjny, bezbolesny i odwracalny.

O ile w poprzedniej wizualizacji na modelu Pacjent miał możliwość zapoznać się z kształtem swoich przyszłych licówek, to teraz ma okazję przekonać się, jak będzie wyglądał "na żywo" jego przyszły uśmiech z nowymi licówkami.

Sam uśmiech bowiem, to nie tylko uzyskany przy pomocy licówek pełnoceramicznych nowy wygląd zębów, ale również kształt i wypełnienie warg i policzków, które również zmieniają się wraz z zacementowaniem nowych licówek porcelanowych. To także mimika twarzy przy uśmiechu i mówieniu.

wizualizacja licówek w jamie ustnej z kompozytu mock-up
 Ta sama wizualizacja, co na wcześniejszym zdjęciu, ale z perspektywy uśmiechu. Pacjentka ma możliwość przekonać się jak będą wyglądały jej nowe zęby w otoczeniu warg i policzków oraz jak będą się zachowywały przy uśmiechu i mówieniu. Takiej możliwości nie daje żadna wizualizacja komputerowa licówek. Model wax-up wykorzystany do wykonania wizualizacji mock-up w buzi będzie też wykorzystany w procesie wykonania ostatecznych licówek porcelanowych, dlatego Pacjent ma pewność, że w kwestii wielkości i położenia zębów względem wizualizacji nic się nie zmieni.

Na tym etapie Pacjent również może zgłosić wszelkie uwagi dotyczące wyglądu jego przyszłych licówek. Wizualizacja na żywo w jamie ustnej jest szczególnie pomocna przy ocenie długości i szerokości nowych zębów względem warg.

licówki porcelanowe wykonane na podstawie wizualizacji
 A oto efekt powyższych wizualizacji wax-up i mock-up w postaci gotowych licówek porcelanowych osadzonych w buzi Pacjentki.

KOMPUTEROWE PROJEKTOWANIE LICÓWEK

Popularną w wielu gabinetach i klinikach stomatologicznych alternatywą dla przedstawionych powyżej technik wizualizacyjnych jest cyfrowe projektowanie licówek z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.

Komputerowe projektowanie licówek jest to rodzaj inteligentnego fotomontażu z wykorzystaniem uprzednio wykonanych fotografii uśmiechu Pacjenta, na którą program nanosi projekt kształtu przyszłych licówek.

Zaletami wizualizacji komputerowej licówek jest z pewnością mniejsza czasochłonność procedury, a zatem jej niższa cena. Wadą jest brak możliwości przestrzennej oceny kształtu i wyglądu licówek w skali 1:1 jaką daje projekt licówek na modelu (WAX-UP), a przede wszystkim brak możliwości oceny pracy tkanek miękkich (warg i policzków) oraz wyglądu pełnego uśmiechu "na żywo" jaką daje wizualizacja kompozytowa w jamie ustnej (MOCK-UP).

CZY WYKONANIE PROJEKTU LUB WIZUALIZACJI LICÓWEK JEST KONIECZNE PRZED ICH WYKONANIEM

Wykonanie wizualizacji przed leczeniem nie jest konieczne do przygotowania i wykonania licówek pełnoceramicznych. Jest to procedura dodatkowo płatna i wydłużająca czas leczenia o jedną-dwie wizyty i kilka dni, dlatego część Pacjentów z niej rezygnuje decydując się na wykonanie licówek porcelanowych bez uprzedniej wizualizacji.

Uprzednia wizualizacja / projektowanie licówek jest jednak przez nas rekomendowana w przypadku większego zakresu leczenia, na przykład zmiany pełnego łuku zębowego (10-12 licówek). Przy cenie całego leczenia wizualizacja nie zwiększa już wtedy znacząco kosztów, a przy tak istotnej przebudowie uśmiechu na wiele lat stanowi nieocenioną pomoc i znacząco wpływa na komfort całego procesu leczenia.

Cena zaprojektowania licówek na modelu oraz ich wizualizacji w jamie ustnej zależy od zakresu leczenia, szczegóły zamieszczamy w cenniku licówek.

stomatolog Warszawa UrsynówJeśli zastanawiają się Państwo nad leczeniem w postaci licówek porcelanowych i chcieliby zapoznać się z możliwościami wizualizacji i projektowania licówek, serdecznie zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy stomatologów wykonujących licówki. W celu umówienia wizyty konsultacyjnej prosimy o kontakt.

Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów