ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > licówki bez szlifowania

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA

LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA

W Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie specjalizujemy się w wykonywaniu pełnoceramicznych licówek bez szlifowania zębów. Podstawową zaletą tego typu licówek jest brak ingerencji w tkanki zęba, a tym samym całkowita odwracalność leczenia. Zęby są jedynie bardzo dokładnie czyszczone przed pobraniem wycisku. Następnie w laboratorium protetycznym wykonywane są ultracienkie licówki z bardzo wytrzymałej ceramiki.

ANIDENT - nasze licówki bez szlifowania nie odpadają
 Porcelanowe licówki bez szlifowania zębów wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA SĄ BEZPIECZNE DLA ZĘBÓW

Licówki bez szlifowania są równie trwałe i estetyczne jak klasyczne licówki porcelanowe, a brak jakiejkolwiek ingerencji w tkanki własne zęba czyni je bezinwazyjną i najbezpieczniejszą formą leczenia.

Licówki bez szlifowania są  jednak mniej uniwersalne, to znaczy nie we wszystkich wskazaniach i nie u wszystkich Pacjentów można je zastosować. Przykładem może być ząb wychylony, który trzeba schować do łuku zębowego. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie leczenia ortodontycznego jest oszlifowanie zęba i wykonanie na niego klasycznej licówki.

Zęby przed założeniem licówek bez szlifowania
 Zęby przed założeniem licówek bez szlifowania. Po pierwszej wizycie, na której lekarz stomatolog pobiera wyciski pod nowe licówki dla Pacjenta nic się nie zmienia. Nie ma żadnej ingerencji w jego własne zęby.

Po założeniu licówek bez szlifowania w białym kolorze Hollywood Smile
 Po zacementowaniu wykonanych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie licówek bez szlifowania na zęby górne i dolne w wybranym przez Pacjenta śnieżnobiałym kolorze w celu uzyskania wymarzonego "Hollywood Smile". Samo cementowanie jest bezinwazyjnym zabiegiem, a leczenie jest całkowicie odwracalne, gdyż nie ma oszlifowanych zębów.

Licówki bez szlifowania to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy diametralnie zmienić kolor swoich zębów, jednak nie chcemy podejmować nieodwracalnych działań w postaci szlifowania zdrowych zębów. Porcelanowe licówki bez szlifowania pozwalają na spektakularną zmianę koloru zębów. W przypadku gdy wykonujemy licówki na wszystkie zęby widoczne przy uśmiechu, to nie musimy dobierać koloru do pozostałych zębów własnych, tylko wybieramy dowolny kolor nowych licówek z kolornika.

Licówki bez szlifowania są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zamykania szpar między zębami, w tym diastemy, poszerzenia lub wydłużenia zębów lub zmiany koloru zębów pod warunkiem, że warunki zgryzowe pozwalają na zastosowanie tego typu uzupełnień.


Licówki bez szlifowania nie znajdą natomiast zastosowania w sytuacjach wymagających ingerencji w korygowany ząb, na przykład jeśli przy pomocy licówek chcemy zęby zmniejszyć, cofnąć zęby wysunięte lub wyrównać zęby zrotowane (obrócone). Wtedy korekta zęba musi być poprzedzona odpowiednim jego oszlifowaniem, następnie wykonuje się klasyczną licówkę. Zawsze w takich przypadkach możliwe jest jednak leczenie łączące licówki bez szlifowania z licówkami ze szlifowaniem tylko na te zęby, które tego wymagają (na przykład chcemy je skrócić lub zwęzić).

Szczególnym rodzajem licówek bez szlifowania są licówki częściowe. Pozwalają one na niezwykle estetyczną odbudowę brakujących brzegów siecznych zębów po urazach lub zębów z wypełnieniami kompozytowymi o obniżonej retencji. Częściowe licówki bez szlifowania są w takich wypadkach doskonałą alternatywą dla koron pełnoceramicznych.

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA TO TECHNOLOGIA, WIEDZA
I DOŚWIADCZENIE

Licówki bez szlifowania zębów to zaawansowane uzupełnienia ceramiczne, wymagające dużego doświadczenia zarówno na etapie laboratoryjnym jak i klinicznym oraz doskonałej współpracy pomiędzy technikiem dentystycznym a lekarzem stomatologiem. Wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu licówek bez szlifowania pozwala nam na zastosowanie ich praktycznie zawsze, gdy tylko warunki zgryzowe na to pozwalają. W praktyce około 80% licówek porcelanowych wykonywanych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie to licówki bez szlifowania zębów. Wykonane przez nas licówki to rozwiązanie na lata, bowiem wbrew pokutującym stereotypom dobrze wykonane licówki bez szlifowania zębów nie odpadają.

Przed założeniem licówek bez szlifowania na wszystkie zęby.
Zęby przed założeniem porcelanowych licówek bez szlifowania.

Licówki bez szlifowania na wszystkie zęby.
 Po zacementowaniu wykonanych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie licówek bez szlifowania na górne i dolne zęby w naturalnym kolorze na życzenie Pacjenta. W przypadku wykonywania takiej liczby licówek bez szlifowania Pacjent może wybrać dowolny kolor licówek z kolornika porcelany.

Chociaż licówka bez szlifowania jest bardzo cienka (jej grubość zwykle nie przekracza 0,3 mm), to jej założenie wiąże się z niewielkim pogrubieniem zęba. Jest ono jednak na tyle niewielkie, że nie stanowi dyskomfortu dla Pacjenta, który szybko adaptuje się do nowych warunków.

ANIDENT Klinika Stomatologiczna Warszawa UrsynówJeśli szukają Państwo bezinwazyjnego, bezpiecznego i odwracalnego sposobu na zniwelowanie defektów swoich zębów lub na całkowitą metamorfozę swojego uśmiechu, to warto rozważyć wykonanie porcelanowych licówek bez szlifowania zębów w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. Zapraszamy na konsultację do naszych specjalistów, lekarzy stomatologów wykonujących licówki bez szlifowania. Dane kontaktowe podajemy w dziale kontakt.

licówki bez szlifowaniaANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów