LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKTZOBACZ
OPINIE
NASZYCH
PACJENTÓW

  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > licówki bez szlifowania

LICÓWKI

LICÓWKI |
PYTANIA | CENY | LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA

W Klinice Stomatologicznej ANIDENT wykonujemy również pełnoceramiczne licówki bez szlifowania zębów. Podstawową zaletą tego typu licówek jest brak ingerencji w tkanki zęba, a tym samym całkowita odwracalność leczenia. Zęby są jedynie bardzo dokładnie czyszczone (polerowane) przed pobraniem wycisku. Następnie w laboratorium protetycznym wykonywane są ultracienkie licówki z bardzo wytrzymałej ceramiki.
Licówki bez szlifowania zębów.
Licówki bez szlifowania są równie trwałe i estetyczne jak klasyczne licówki porcelanowe, są  jednak mniej uniwersalne, dlatego znajdują zastosowanie tylko w ściśle określonych warunkach klinicznych.

Licówki bez szlifowania są doskonałym rozwiązaniem w przypadku zamykania diastemy (szpar między zębami), poszerzenia lub wydłużenia zębów lub zmiany koloru zębów pod warunkiem, że warunki zgryzowe pozwalają na zastosowanie tego typu uzupełnień.

Licówki bez szlifowania nie znajdą natomiast zastosowania w sytuacjach wymagających ingerencji w korygowany ząb, na przykład jeśli przy pomocy licówek chcemy zęby zmniejszyć, cofnąć zęby wysunięte lub wyrównać zęby zrotowane (obrócone). Wtedy korekta zęba musi być poprzedzona odpowiednim jego oszlifowaniem, następnie wykonuje się klasyczną licówkę.

Szczególnym rodzajem licówek bez szlifowania są licówki częściowe. Pozwalają one na niezwykle estetyczną odbudowę brakujących brzegów siecznych zębów po urazach lub zębów z wypełnieniami kompozytowymi o obniżonej retencji. Częściowe licówki bez szlifowania są w takich wypadkach doskonałą alternatywą dla koron pełnoceramicznych.

Chociaż licówka bez szlifowania jest bardzo cienka (jej grubość zwykle nie przekracza 0,3 mm), to jednak jej założenie wiąże się z niewielkim pogrubieniem zęba. Jest ono jednak na tyle niewielkie, że nie stanowi dyskomfortu dla pacjenta, który szybko adaptuje się do nowych warunków.

Ze względu na ograniczone zastosowanie i określone warunki, które powinny spełniać zęby kwalifikowane pod licówki bez szlifowania, ostateczną decyzję co do rodzaju licówek podejmuje lekarz stomatolog. Zapraszamy na konsultację, szczegóły w dziale kontakt.
Natomiast wszczędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe, stosujemy nieinwazyjne licówki bez szlifowania zamiast standardowych licówek.

Istnieje również możliwość wykonania wizualizacji woskowej na gipsowym modelu zębów (tak zwany wax-up). Dzięki temu rozwiązaniu pacjent ma możliwość zobaczyć planowany kształt swoich przyszłych zębów.ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów