ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy licówki odpadają

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY LICÓWKI ODPADAJĄ?

To pytanie bardzo często pada na konsultacjach dotyczących licówek w naszej klinice. Nasza odpowiedź jest jasna i zdecydowana: prawidłowo wykonane i zacementowane licówki nie odpadają!

MIT ODPADAJĄCYCH LICÓWEK

Skąt wziął się mit odpadających licówek, który wiele osób skutecznie zniechęca do wybrania tej doskonałej estetycznie i bezinwazyjnej (w przypadku porcelanowych licówek bez szlifowania) metody poprawy uśmiechu? Między innymi stąd, że nawet wśród wielu stomatologów pokutuje przekonanie, że licówki są czymś nietrwałym, a przez to nie polecają ich swoim Pacjentom. Wynika to z tego, że wciąż niewielu stomatologów i protetyków stomatologicznych podejmuje się wykonywania licówek, bo boi się niepowodzeń i tak koło się zamyka.

nasze licówki nie odpadają
 Licówki wykonane profesjonalnie i zgodnie z procedurami postępowania nie odpadają!
Na zdjęciu porcelanowe licówki bez szlifowania zębów wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.


licówki porcelanowe nie odpadają - są trwałe na wiele lat
Tutaj te same licówki co powyżej, ale zdjęcie wykonane z retraktorami warg i policzków w celu pełnego uwidocznienia licówek porcelanowych bez szlifowania zębów. Licówki wykonane w przed doświadczonego lekarza w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie nie odpadają i służą długie lata.

FAKTYCZNA TRWAŁOŚĆ LICÓWKI PORCELANOWEJ

Prawidłowo wykonane licówki służą pacjentom przez dziesięciolecia. Czy mogą ulec uszkodzeniu? Oczywiście, ale na tej samej zasadzie jak w przypadku zębów własnych. Jeśli na zęby zadziała duża siła, to może ona doprowadzić do uszkodzenia licówki tak samo jak doprowadziłaby do złamania na przykład brzegu siecznego własnego zęba. Jednak w przypadku standardowych sił działających w jamie ustnej, w tym nawet podczas jedzenia orzechów, licówki są trwałe i bezpieczne i można z nimi funkcjonować tak jak z własnymi zębami, ciesząc się każdym dniem. Innymi słowy, o prawidłowo wykonanych licówkach podczas jedzenia po prostu się zapomina - oczywiście tylko do czasu spojrzenia w lustro na swój nowy śnieżnobiały uśmiech!

Jeśli licówka odpada - ulega odklejeniu, czyli odcementowaniu, to możemy być niemalże pewni, że na jakimś etapie wykonywania lub cementowania licówki doszło do błędu. Być może licówka nie została prawidłowo i dokładnie wykonana w laboratorium (przekłamanie na wycisku) lub popełniono błąd w procedurze cementowania licówki, która składa się z kilku niezwykle istotnych elementów. Właściwe przygotowanie merytoryczne, a przede wszystkim doświadczenie kliniczne lekarza stomatologa, który wykonuje licówki, pozwala na wyeliminowanie wszystkich błędów, co skutkuje licówkami służącymi przez wiele lat.

LICÓWKI WYMAGAJĄ WIEDZY I DOŚWIADCZENIA

To prawda, że licówki to nie wypełnienia kompozytowe i ich wykonanie wymaga dużego doświadczenia zarówno ANIDENT gabinet stomatologiczny Warszawa Ursynówlekarza stomatologa jak i technika protetycznego, który odpowiada za laboratoryjny etap pracy nad licówkami. Ważne jest zgranie i doświadczenie całego zespołu. Dlatego warto wybrać sprawdzony i doświadczony zespół. W Klinice Stomatologiczne ANIDENT w Warszawie wykonujemy licówki porcelanowe od 2008 roku, są to setki licówek rocznie, z czego większość bez szlifowania zębów, co jest naszą specjalnością. Zapraszamy na konsultację, którą można umówić telefonicznie lub mailowo. Zapewniamy, że nasze licówki nie odpadają!Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów