ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > czy licówkami można zlikwidować szpary między zębami

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CZY LICÓWKAMI MOŻNA ZLIKWIDOWAĆ SZPARY MIĘDZY ZĘBAMI?

Licówki porcelanowe to najlepszy sposób na zlikwidowanie szpar między zębami, w tym diastemy (szpary pomiędzy górnymi jedynkami) jeśli chcemy uniknąć długotrwałego leczenia ortodontycznego. Aby zamknąć diastemę zwykle należy wykonać dwie licówki, tak aby zachować symetryczny rozmiar obu jedynek.

Podobnie rzecz ma się w przypadku przerwy między pozostałymi zębami, chociaż wtedy w wielu przypadkach do zamknięcia szpary wystarczy wykonać licówkę na jeden ząb.

LICÓWKI NA DIASTEMĘ

diastema - szpary między zębami
 Pacjent z diastemą (szpara pomiędzy jedynkami) oraz mnieszymi szparami pomiędzy sąsiednimi zębami.

diastema licówki porcelanowe
 Pacjent po wykonaniu górnych licówek porcelanowych od trójki do trójki w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie - łącznie 6 licówek. Pacjentowi zależało tylko na zlikwidowaniu szpar między zębami, dlatego nie zmieniał koloru zębów. Licówki porcelanowe zostały wykonane w kolorze dobranym do pozostałych zębów, ale - na życzenie Pacjenta - nieco jaśniejszym, żeby rozjaśnić uśmiech.

LICÓWKI NA SZPARY MIĘDZY ZĘBAMI

W zdecydowanej większości przypadków likwidując przerwy między zębami wykonujemy bezinwazyjne porcelanowe licówki bez szlifowania, ponieważ i tak zęby poszerzamy. Tylko w sytuacji jeśli przy okazji musimy ząb skrócić lub schować do łuku ząb wystający, to wtedy musimy wykonać licówkę ze szlifowaniem, gdyż licówka bez szlifowania nie pozwala na zmniejszenie zęba w jakimkolwiek wymiarze.

szpary między zębami
 U tego Pacjenta diastema i szpary między zębami wynikały z obecności wrodzonych wąskich jedynek.

licówki na szpary między zębami
Wykonanie porcelanowych licówek bez szlifowania zębów w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie na górne jedynki i dwójki pozwoliło na wyeliminowanie problemu nieestetycznych szpar między zębami. Pacjent zdecydował się na wybranie nieco jaśniejszego koloru licówek względem swoich zębów planując ewentualną kontynuację leczenia poprzez wykonanie kolejnych licówek w przyszłości.

JAK POZBYĆ SIĘ PRZERWY MIĘDZY ZĘBAMI

Porcelanowe licówki bez szlifowania zębów to doskonały sposób na bezinwazyjne pozbycie się nieestetycznej przerwy między zębami, pozwalający na uniknięcie często długiego i bardziej kosztownego leczenia ortodontycznym aparatem stałym. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku poważnej wady zgryzu leczenie ortodontyczne może być nieodzowne, a zamknięcie przerw między zębami nie zlikwiduje nieprawidłowości zgryzowych. W takim przypadku lekarz stomatolog podczas konsultacji w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie dotyczącej likwidacji przerw między zębami za pomocą licówek może skierować pacjenta na dodatkową konsultację ortodontyczną.

Więcej o możliwości zastosowania licówek zamiast leczenia ortodontycznego.

szpary między zębami przed licówkami
Sytuacja wyjściowa u Pacjentki, która zdecydowała się na wykonanie licówek bez szlifowania zębów ze względu na nieestetyczne przerwy między zębami.

szpary między zębami zlikwidowane licówkami
Z uwagi na to, że Pacjentka zdecydowała się wykonać w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie licówki na wszystkie zęby, to oprócz likwidacji przerw między zębami zdecydowała się też wybrać bielszy kolor swoich nowych licówek. Widoczne na dolnych piątkach niebieskie punkty to ślady po kalce stomatologicznej do sprawdzania kontaktów zgryzowych - znikną po pierwszym umyciu zębów.

szpary między zębami - licówki
Na tym zdjęciu nowe licówki Pacjentki sfotografowane z retraktorem warg i policzków. Wykonanie licówek na wszystkie zęby widoczne przy uśmiechu dało Pacjentce możliwość wyboru dowolnego koloru licówek z kolornika.

ANIDENT gabinet stomatologiczny Warszawa UrsynówJeśli Państwa problemem są nieestetyczne przerwy między zębami i szukają Państwo najlepszego rozwiązania na wyeliminowanie tego problemu, zapraszamy na konsultację do naszych lekarzy stomatologów w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie. Szczegóły w dziale kontakt.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów