Stomatolog Ursynów

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LECZENIE KANAŁOWE                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 

LECZENIE KANAŁOWE

LECZENIE KANAŁOWE | WSKAZANIA | PRZEBIEG
 LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM
TECHNOLOGIE | PYTANIA

NIEDROŻNE KANAŁY ZĘBÓW

Warunkiem powodzenia leczenia kanałowego jest opracowanie kanałów korzeniowych zębów na całej ich długości. Dlatego niedrożne kanały stanowią istotną trudność w leczeniu i często wymagają leczenia kanałowego w mikroskopie stomatologicznym.

Przyczyn niedrożności kanałów jest wiele
  • Zarośnięte kanały zębów najczęściej spotyka się u osób starszych i ma to związek ze zmianami zwyrodnieniowymi miazgi związanymi z wiekiem.
  • Niedrożność kanału jest często jego cechą anatomiczną, na przykład w postaci przewężenia pewnego odcinka kanału.
  • Bardzo cienkie i często niedrożne są również kanały dodatkowe, które bardzo często występują w zębach trzonowych (szóstkach, siódemkach i ósemkach).
  • Zarośnięte kanały zębów często są efektem tak zwanego leczenia amputacyjnego. Jest to nie stosowana już dzisiaj w stomatologii (z wyjątkiem zębów mlecznych) metoda leczenia endodontycznego, w której usuwano miazgę tylko z komory zęba, pozostawiając ją w kanałach. Efektem takiego leczenia były i są liczne powikłania, dlatego zęby po leczeniu amputacyjnym po latach wymagały normalnego leczenia kanałowego ze względu na występujące dolegliwości. Leczenie to jest zawsze trudne i problematyczne ze względu na bardzo częstą niedrożność kanałów. Na szczęście zęby stałe po leczeniu amputacyjnym spotyka się coraz rzadziej, a metoda ta została zastąpiona pełnym leczeniem kanałowym.
  • Z potencjalnie niedrożnymi kanałami należy liczyć się w przypadku powtórnego leczenia kanałowego (tak zwanego re-endo lub rewizji leczenia kanałowego). Powtórne leczenie kanałowe zawsze wiąże się z większym ryzykiem wystąpienia powikłań i niepowodzenia, z tego względu zaleca się przeprowadzenie go przy użyciu mikroskopu. Niedrożność kanałów w tym przypadku dotyczy zwykle zębów leczonych kanałowo dawno temu, kiedy jako materiał do wypełniania kanałów stosowano bardzo twarde i trudne do usunięcia materiały (ćwieki srebrne lub cementy). Zapraszamy także na osobną stronę, gdzie szczegółowo opisujemy powtórne leczenie kanałowe wraz z jego przyczynami.
Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Dentysta Warszawa Ursynów