implanty Warszawa

 
implanty Warszawa, implanty
                          

IMPLANTY                 

Warszawa, ul. Belgradzka 12
tel. 507 300 900, tel. 22 43 66 123

    

     

O NAS

 USŁUGI

NASI LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA O NAS

PORADY

JAK DOJECHAĆ

KONTAKT

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

IMPLANTY ZĘBÓW A WIEK PACJENTA

Nasi pacjenci często pytają nas, czy są określone granice wieku, przy których pacjent nie może poddać się leczeniu implantologicznemu.

IMPLANTY W PODESZŁYM WIEKU

Wbrew powszechnym obawom nie ma określonej górnej granicy wieku, dlatego osoby starsze bez względu na wiek mogą mieć wszczepiane implanty. W Klinice Stomatologicznej ANIDENT najstarszy pacjent implantologiczny przekroczył osiemdziesiąt lat. Warto zwrócić uwagę, że problem braku zębów najczęsciej dotyczy właśnie ludzi starszych i to dla nich przede wszystkim implanty stomatologiczne stanowią rozwiązanie pozwalające na komfortowe życie.
Implanty w jakim wieku.
W przypadku pacjentów w podeszłym wieku podstawowe znaczenie ma ogólny stan zdrowia, pozwalający na przeprowadzenie zabiegu implantacji w warunkach ambulatoryjnych. Istotny jest także brak chorób ogólnych, które mogłyby stanowić przeciwskazanie do wszczepienia implantów. Implantolog może też zadecydować o dodatkowej osłonie antybiotykowej w celu zmniejszenia ryzyka zabiegowego.

Sam zabieg chirurgiczny wszczepienia implantów jest na tyle nieskomplikowany (niejednokrotnie mniej niż skomplikowana ekstrakcja zęba), że nie niesie ze sobą dużego ryzyka.

Istotnym problemem, na który ma wpływ wiek pacjenta, jest zanik kości. Osoby poddające się zabiegowi wszczepienia implantów stomatologicznych zwykle utraciły ząb lub zęby wiele lat wcześniej. Ponadto zanik i zmiana struktury tkanki kostnej są typowe dla procesu starzenia. Dlatego u osób starszych może zaistnieć konieczność przeprowadzenia zabiegów regeneracyjnych kości, które poprzedzają zabieg implantacji. W zależności od sytuacji klinicznej i miejsca planowanych implantów mogą to być sterowana regeneracja kości, autogenny przeszczep kości lub podniesienie dna zatoki szczękowej.

Sam podeszły wiek nie przesądza o konieczności odbudowy kości, ale zdecydowana większość tego typu zabiegów dotyczy osób po 60-tym roku życia. Jednak u większości pacjentów w starszym wieku udaje się wszczepić implanty bez żadnych dodatkowych procedur.

IMPLANTY W MŁODYM WIEKU

Jedyna granica wieku dotycząca implantów stomatologicznych dotyczy osób młodych. Warunkiem wszczepienia implantów zębów jest bowiem zakończony wzrost kości. U kobiet ma to miejsce w wieku 16-18 lat, natomiast u mężczyzn w wieku 18-20 lat. Osobniczo mogą występować znaczne odchylenia od podanych przedziałów wiekowych, dlatego w przypadkach wątpliwych robi się RTG nadgarstka. Stopień skostnienia poszczególnych kostek nadgarstka pozwala na określenie tak zwanego wieku kostnego, który może różnić się od wieku metrykalnego. W przypadku stwierdzenia zakończenia wzrostu kości, w tym szczęki i żuchwy, można z powodzeniem wszczepiać implanty stomatologiczne.

Zobacz również:

do góry  NZOZ
PRZYCHODNIA STOMATOLOGICZNA

Warszawa
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 43 66 123
22 43 66 122
 


Przychodnia
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2016 ANIDENT Warszawa Ursynów