ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów.
                          

PROTEZY NA IMPLANTACH  

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 
strona główna > ceny > implanty > proteza na belce Doldera

PROTEZA CAŁKOWITA
NA BELCE DOLDERA

Belka Doldera ma zastosowanie w przypadku leczenia bezzębia całkowitego i jest elementem protetycznym umożliwiającym zakotwiczenie  protezy całkowitej wykorzystując uprzednio wszczepione implanty.

Po zespoleniu się implantów z kością i ich odsłonięciu przykręca się do nich belkę Doldera, a w wykonywanej protezie całkowitej umieszcza się specjalne elementy zatrzaskowe. Pozwala to na uzyskanie bardzo komfortowej stabilności protezy.

Proteza na implantach.

Zastosowanie protez całkowitych zakotwiczonych na belce Doldera lub zatrzaskach kulowych stanowi alternatywę dla odbudowy protetycznej opartej na porcelanowych mostach na implantach. To ostatnie rozwiązanie jest znacznie droższe z uwagi na dużą liczbę koron porcelanowych. Zwykle również wymaga większej liczby implantów (od 6 do 10 na jedną szczękę), podczas gdy stabilizację protezy na belce Doldera można uzyskać wszczepiając 4, 3 a nawet (przy bardzo dobrych warunkach) tylko 2 implanty. Mniejsza liczba implantów znacząco wpływa na obniżenie kosztów leczenia.

Z uwagi na wyraźnie niższą ogólną cenę bezzębie całkowite najczęściej leczy się wykorzystując implanty jako elementy kotwiczące dla protez ruchomych (belka Doldera lub zatrzaski typu Locator). Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania higieny -  protezę łatwo uwolnić z zatrzasków i dokładnie wyczyścić, wówczas łatwo dostępne do czyszczenia są również okolice implantów. Ma to szczególne znaczenie z uwagi na fakt, że tej formie leczenia często są poddawani pacjenci w podeszłym wieku.

Kiedy natomiast w przypadku bezzębia warto rozważyć alternatywę w postaci zamocowanych na stałe mostów na implantach? Tę opcję należy uwzględnić w planie leczenia u osób młodszych z dobrze zachowanym wyrostkiem kostnym, który pozwoli wprowadzić implanty w liczbie wymaganej do właściwego podtrzymania mostów porcelanowych.

Najkorzystniejszą i najbardziej odpowiednią formę leczenia implantoprotetycznego w przypadku bezzębia pomoże wybrać lekarz implantolog po uprzednim badaniu i analizie warunków.

Szczegółowe ceny poszczególnych rozwiązań wykorzystujących belkę Doldera w zależności od systemu implantów zamieszczamy na stronie cennik protetyki na implantach w przypadku bezzębia.

Zobacz również:ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów