implanty Warszawa

 
ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

IMPLANTY WARSZAWA            

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT

strona główna > usługi > implanty > słownik > bezpieczeństwo implantów

IMPLANTY

IMPLANTY | SYSTEMY | CENY | PYTANIA
SŁOWNIK | KROK PO KROKU | IMPLANTY W ANIDENT

BEZPIECZEŃSTWO IMPLANTÓW

Implanty zębów wciąż budzą obawy u wielu osób, a pytanie czy implanty są bezpieczne jest jednym z najczęściej słyszanych w klinikach implantologicznych.

Przed dalszą lekturą niniejszego opracowania już teraz warto podkreślić, że implanty są całkowicie bezpieczne dla organizmu człowieka. Implantologia to wszechstronnie zbadana dziedzina stomatologii, która jest stosowana na masową skalę. Od dziesięcioleci liczba wszczepianych implantów rocznie liczona jest w milionach, a na świecie znanych jest kilkaset systemów implantologicznych. Wszczepione kilkadzesiąt lat temu pierwsze implanty do dzisiaj służą swoim właścicielom. Wykonane z tytanu implanty są bezpieczne dla żywego organizmu zrastając się z kością i nie powodują alergii.
Implanty zębów są bezpieczne.
Ryzyko niepowodzenia, które towarzyszy każdej metodzie leczenia (nie ma metod stuprocentowych) wiąże się jedynie z możliwością utraty wszczepionego implantu i nie stanowi ryzyka pogorszenia ogólnego stanu zdrowia. Szacunkowy odsetek niepowodzenia leczenia implantologicznego wynosi 1-2%, co oznacza, że 1-2 implanty na 100 nie przyjmują się. Warto podkreślić, że zdecydowaną większość tego typu niepowodzeń stwierdza się już na etapie odsłonięcia implantu, jeszcze przed wykonaniem części protetycznej. Jeśli implanty na tym etapie przyjęły się, to ryzyko ich utraty w późniejszym terminie, przy zachowaniu należytej higieny, jest praktycznie minimalne.

Przy tej okazji warto podkreślić, że w przypadku nieprzyjęcia się implantu wszepionego w Klinice Stomatologicznej ANIDENT kolejny implant jest wszczepiany na koszt kliniki bez żadnych dodatkowych kosztów pacjenta. Szczegółowych informacji udzieli implantolog, natomiast zobowiązanie kliniki w tej kwestii pacjent otrzymuje w pisemnej gwarancji na implanty.

Sam zabieg wszczepienia implantów jest wykonywany w warunkach ambulatoryjnych, bez narkozy, w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Zabieg implantacji jest niejednokrotnie mniej inwazyjny niż usunięcie zęba, a na pewno niesie mniejsze ryzyko niż usunięcie zęba z lokalnym zakażeniem tkanek. Implanty są bowiem wszczepiane przy zachowaniu zasad aseptyki.

Nie warto zatem obawiać się implantów, gdyż rezygnuje się wówczas z najlepszej metody odbudowy brakujących zębów. Tylko implanty bowiem zapewniają komfort życia taki jak zęby własne.

Zobacz również:

do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2021 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów