ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

CENNIK IMPLANTY         

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 
strona główna > ceny > implanty > proteza na zatrzaskach

PROTEZA CAŁKOWITA
NA ZATRZASKACH
TYPU LOCATOR

Zatrzaski kulowe są elementem wykorzystywanym w przypadku leczenia bezzębia całkowitego, pozwalającym na stabilne zakotwiczenie protezy całkowitej na wcześniej wprowadzonych implantach.

Kiedy zakończy się proces osteointegracji, po którym implanty są już zespolone z kością i odsłonięte, przykręca się do nich specjalne łączniki zakończone elementami kotwiczącymi. W równolegle wykonywanej protezie całkowitej osadza się odpowiednie matryce, dzięki którym proteza idealnie pasuje do łączników i po ich zatrzaśnięciu pozostaje całkowicie stabilna. Oba stosowane przez nas systemy implantologiczne, zarówno 3i BIOMET jak i Zimmer wykorzystują opatentowany system zatrzasków LOCATOR stosowany przez większość wiodących systemów implantologicznych ze względu na swoje doskonałe cechy.

Proteza na implantach.

Zastosowanie protez całkowitych zakotwiczonych na zatrzaskach kulowych lub tak zwanej belce Doldera jest  alternatywą dla odbudowy protetycznej opartej na porcelanowych mostach na implantach. To ostatnie rozwiązanie jest znacznie droższe ze względu na dużą liczbę koron porcelanowych. Zwykle również wymaga wszczepienia większej liczby implantów (od 6 do 10 na jedną szczękę), podczas gdy stabilizację protezy na zatrzaskach kulowych uzyskuje się wprowadzając 4, 3 a nawet - jeśli warunki na to pozwalają - tylko 2 implanty. Zmniejszenie liczby implantów to kolejny element znacząco obniżający całkowity koszt leczenia.

Ze względu na wyraźnie niższą ogólną cenę bezzębie całkowite najczęściej leczy się wykorzystując implanty jako elementy kotwiczące dla protez ruchomych z zatrzaskami lub belką Doldera. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania higieny -  protezę pacjent łatwo może uwolnić z zatrzasków i dokładnie wyczyścić. Po wyjęciu protezy łatwo dostępne do czyszczenia stają się również okolice implantów. Jest to szczególnie ważne z uwagi na fakt, że leczenie bezzębia najczęściej dotyczy osób w podeszłym wieku.

Kiedy natomiast w przypadku bezzębia warto rozważyć alternatywę w postaci zamocowanych na stałe mostów na implantach? Tę opcję należy uwzględnić w planie leczenia u osób młodszych z dobrymi warunkami kostnymi w obrębie wyrostka zębodołowego, które pozwolą wprowadzić implanty w liczbie wymaganej do właściwego podtrzymania mostów porcelanowych.

Szczegółowe kalkulacje poszczególnych rozwiązań wykorzystujących zatrzaski w systemie LOCATOR w obu systemach implantów zamieszczamy na stronie cennik protetyki na implantach w przypadku bezzębia.

Najkorzystniejszą i najbardziej odpowiednią formę leczenia implantoprotetycznego w przypadku bezzębia pomoże wybrać lekarz implantolog po uprzednim badaniu i analizie warunków.

Zobacz również:ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów