ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > co to jest licówka

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

CO TO JEST LICÓWKA

Licówki porcelanowe.
Licówka to cienki płatek porcelany naklejany na przednią powierzchnię zęba, zwaną również powierzchnią licową zęba, stąd polska nazwa licówki. W języku angielskim licówka stomatologiczna jest znana jako "veneer". W potocznym języku funkcjonuje również termin "tipsy na zęby" ze względu na pozorne podobieństwo do tipsów naklejanych na paznokcie. Należy jednak podkreślić, że tipsy i licówki porcelanowe dzieli przepaść zarówno pod względem precyzji, technologii, jak i trwałości i jakości uzyskanego efektu, dlatego termin "tipsy na zęby" jest wyjątkowo mało trafny, tym niemniej warto odnotować jego istnienie.

ZALETY LICÓWEK

Licówki umożliwiają zmianę kształtu i koloru zębów, wyeliminowanie wszystkich defektów estetycznych zębów, a także odbudowę brakujących części zęba.

Licówki są małoinwazyjną, a w przypadku licówek bez szlifowania - bezinwazyjną, formą leczenia protetycznego (odtwórczego) w stomatologii pozwalającą na przywrócenie prawidłowych warunków zgryzowych (prawidłowych kontaktów zgryzowych).

W określonych sytuacjach klinicznych licówki pozwalają na uniknięcie leczenia ortodontycznego.

LICÓWKI PORCELANOWE

Licówki porcelanowe (pełnoceramiczne) to aktualnie najpopularniejszy rodzaj licówek ze względu na swoją doskonałą estetykę oraz wieloletnią trwałość. Właściwości porcelany sprawiają, że zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od naturalnych zębów (zębów bez założonych licówek).

licówki porcelanowe
Pełnoceramiczne licówki bez szlifowania wykonane w ANIDENT

Większość znanych nam z mediów metamorfoz uśmiechów osób publicznych i celebrytów, zarówno polskich jak i zagranicznych, to właśnie licówki pełnoceramiczne.

Standardowe licówki porcelanowe (licówki ze szlifowaniem)
wymagają uprzedniego przygotowania zęba. Polega to na niewielkim zeszlifowaniu licowej warstwy szkliwa w celu zrobienia miejsca pod przyszłą licówkę. Preparacja ta jest bardzo płytka i obejmuje jedynie powierzchniową warstwę szkliwa. Jest to jednak procedura nieodwracalna, dlatego ząb już zawsze będzie musiał być pokryty licówką.

LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA

Porcelanowe licówki bez szlifowania zębów, jak sama nazwa wskazuje, nie wymagają uprzedniej preparacji zęba (licówki bez piłowania zębów) - jest to całkowicie odwracalna i bezpieczna dla zębów metoda wykonywania i mocowania licówek. Licówki bez szlifowania są wykonane z odpowiednio wzmocnionej, ultracienkiej ceramiki, zapewniającej doskonały efekt estetyczny i trwałość na wiele lat. Chociaż jest to mało prawdopodobne, by Pacjent cieszący się swoimi nowymi licówkami bez szlifowania zębów chciał je kiedykolwiek usuwać, to należy podkreślić, że jest to możliwe i całkowicie bezpieczne. Nieinwazyjność i całkowita odwracalność to bez wątpienia największe atuty licówek bez szlifowania, ułatwiająca podjęcie decyzji o tego rodzaju metamorfozie uśmiechu. Więcej informacji o licówkach bez szlifowania zębów.

licówki bez szlifowania przed
przed założeniem licówek porcelanowych

licówki bez szlifowania
po założeniu licówek porcelanowych wykonanych w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

TIPSY CZY CHIPSY NA ZĘBY

Licówki bez szlifowania w potocznym rozumieniu są znane również jako chipsy na zęby, a także wspomniane na wstępie tej strony tipsy na zęby, co z pewnością wynika z ich luźnego podobieństwa do tipsów naklejanych na paznokcie w celu poprawy ich estetyki. Tutaj jednak podobieństwa się kończą, bowiem porcelanowe licówki na zęby to zaawansowane technologicznie, precyzyjne uzupełnienia stomatologiczne wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy stomatologów indywidualnie dla każdego zęba na podstawie pobranych wycisków protetycznych.

stomatolog Warszawa Ursynów ANIDENT
Jeśli zainteresowały Państwa licówki jako metoda leczenia (potocznie znane też jako tipsy na zęby), to zapraszamy na konsultację do stomatologów w Klinice Stomatologicznej ANIDENT. W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt.
Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów