ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > ile czasu i ile wizyt zajmuje wykonanie licówek porcelanowych

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

ILE CZASU I ILE WIZYT ZAJMUJE ZAŁOŻENIE LICÓWEK PORCELANOWYCH?

W zdecydowanej większości przypadków na wykonanie licówek, niezależnie od ich liczby, potrzebujemy dwóch wizyt w odstępie 7 dni roboczych. Czas pomiędzy wizytami jest zarezerwowany na etap laboratoryjny, kiedy to licówki są wykonywane przez technika w laboratorium protetycznym. W przypadku Pacjentów spoza Warszawy i z zagranicy zawsze staramy się maksymalnie skrócić ten czas, zależy to od ilości wykonywanych w danym momencie licówek i obłożenia laboratorium, w razie wątpliwości prosimy o kontakt w tej sprawie.

W przypadku uprzedniego projektowania przyszłych licówek z wykorzystaniem wizualizacji, wykonanie licówek poprzedza jedna wizyta, na której są pobierane wyciski pod modele gipsowe w celu wykonania wizualizacji. Wówczas na kolejnej wizycie jest omawiana wizualizacja i jeśli Pacjent akceptuje wygląd nowych zębów, rozpoczyna się etap wykonywania licówek (opisana poniżej "WIZYTA I"). Jeśli natomiast Pacjent ma uwagi do wizualizacji, wizualizacja wraca do laboratorium w celu naniesienia oczekiwanych przez Pacjenta zmian i umawiamy kolejną wizytę - i tak do czasu, aż Pacjent będzie w pełni usatysfakcjonowany projektem licówek w wizualizacji (Pacjent nie płaci dodatkowo za te wizyty). Wówczas przystępujemy do wykonywania licówek
(opisana poniżej "WIZYTA I").

Wykonanie wizualizacji licówek nie jest obowiązkowe, dlatego można tę wizytę pominąć i od razu przystąpić do wykonywania licówek.

WIZYTA I

Po omówieniu oczekiwań Pacjenta odnośnie nowego uśmiechu, uzupełnionego analizą ewentualnych zdjęć przykładowych zębów, ułatwiających Pacjentowi sprecyzowanie oczekiwań (często Pacjenci przynoszą zdjęcia osób, których zęby im się podobają), a także analizie wizualizacji (jeśli była wcześniej wykonywana) lekarz stomatolog przystępuje do wykonywania licówek porcelanowych.

szlifowanie i wyciski pod licówki porcelanowe
Pacjent przed założeniem licówek porcelanowych.

W przypadku standardowych porcelanowych licówek ze szlifowaniem zębów ma miejsce niezwykle oszczędna (rzędu dziesiątych części milimetra) preparacja zęba. Ma ona miejsce jedynie w obrębie szkliwa zęba.

W przypadku licówek bez szlifowania zęby nie są szlifowane, a jedynie polerowane w celu dokładnego oczyszczenia przed pobraniem wycisku protetycznego.

Gdy zęby są już przygotowane, lekarz stomatolog pobiera wyciski protetyczne, które precyzyjnie odwzorowują obszar pod przyszłe licówki. Pobrane wyciski, wraz odpowiednią dokumentacją (karta zleczenia, uwagi Pacjenta, wizualizacje - jeśli były wykonane, zdjęcia fotograficzne) są przekazywane do laboratorium protetycznego. Na podstawie wycisków i dokumentacji technik wykonuje licówki porcelanowe.

Na tej wizycie ustalany jest również kolor przyszłych licówek. W przypadku licówek pojedynczych lub kilku kolor jest dobierany do koloru zębów własnych Pacjenta, tak aby licówki były nie do odróżnienia od zębów własnych i tym samym miały naturalny wygląd. W przypadku kompleksowej zmiany uśmiechu z wykorzystaniem licówek pełnoceramicznych, Pacjent ma możliwość wybrać dowolny kolor swojego przyszłego uśmiechu z kolornika ceramiki. Na życzenie Pacjenta istnieje możliwość doboru koloru i indywidualizacji licówek w naszym laboratorium protetycznym, które znajduje się w odległości 300 metrów od Kliniki Stomatologicznej ANIDENT (Warszawa Ursynów). Wówczas kolor dobiera technik, który następnie osobiście będzie wykonywał licówki dla Pacjenta.

dobór koloru licówek porcelanowych

Warto pamiętać, że dobór koloru zawsze powinien mieć miejsce w dziennym, a nie sztucznym świetle, dlatego należy to uwzględnić umawiając wizytę zarówno w gabinecie stomatologicznym jak i w laboratorium, w zależności gdzie będzie dobierany kolor przyszłych licówek porcelanowych.

W przypadku licówek ze szlifowaniem zębów, na koniec wizyty zęby pacjenta zostają zabezpieczone akrylowymi licówkami tymczasowymi na czas pomiędzy wizytami, czyli czas potrzebny na wykonanie licówek ostatecznych w laboratorium protetycznym. W przypadku licówek bez szlifowania licówki tymczasowe nie są potrzebne.

ETAP LABORATORYJNY

Etap laboratoryjny to wykonywanie licówek porcelanowych przez naszych techników w laboratorium protetycznym. Etap laboratoryjny zajmuje najczęściej od 3 do 7 dni, w zależności od liczby licówek. Efektem są gotowe do zacementowania pełnoceramiczne licówki na zęby.

gotowe licówki porcelanowe na modelu gipsowym
Gotowe licówki porcelanowe na modelu gipsowym Pacjenta.

WIZYTA II

Na tej wizycie nowowykonane porcelanowe licówki są przymierzane, oceniane przez Pacjenta, a następnie przyklejane specjalnym, dedykowanym klejem - cementem stomatologicznym. Wizyta ta trwa od 0,5 do 2 godzin, w zależności od liczby licówek do zacementowania. Na tym etapie leczenie jest zakończone i Pacjent może cieszyć się swoim nowym uśmiechem na lata.

zacementowane gotowe licówki porcelanowe
 Te same licówki porcelanowe widoczne na modelu gipsowym na zdjęciu powyżej już zacementowane w jamie ustnej Pacjenta. Z uwagi na to, że zdjęcie wykonano od razu po zacementowaniu, widoczne jest niewielkie podrażnienie brzegów dziąseł, które wygoi się w ciągu kilkudziesięciu godzin.

nowy uśmiech licówki porcelanowe
 A tutaj nowy uśmiech Pacjenta z nowymi licówkami porcelanowymi w wybranym przez Pacjenta olśniewająco białym kolorze Hollywood Smile. Licówki porcelanowe wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.


Podsumowując, wykonanie licówek porcelanowych zajmuje od półtora do dwóch tygodni, w zależności od liczby wykonywanych licówek oraz ewentualnej wizualizacji licówek. Z tego względu wykonanie licówek porcelanowych ANIDENT stomatolog Warszawa Ursynóww Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie może być komfortowe nawet dla Pacjentów nie mieszkających na co dzień w Warszawie. Tym bardziej, że nie trzeba przez cały ten czas przebywać w w Warszawie, można przylecieć na same jednodniowe wizyty, co często praktykują nasi Pacjenci z zagranicy. Jeśli planują Państwo wykonanie licówek porcelanowych i czas jest dla Państwa szczególnie istotny, prosimy o kontakt z naszą recepcją, która ustali dla Państwa najdogodniejszy i najbardziej optymalny harmonogram leczenia.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów