ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

CENNIK IMPLANTY         

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT
 
strona główna > ceny > implanty > korona porcelanowa w przęśle mostu na implantach

KORONA PORCELANOWA
W PRZĘŚLE MOSTU
NA IMPLANTACH

W przypadku braku kilku zębów obok siebie (trzech i więcej) nie zawsze jest potrzeba wprowadzania tylu implantów, ile brakuje zębów. Często w takiej sytuacji wprowadza się mniej implantów i wykonuje na nich odpowiednią do ilości brakujących zębów liczbę koron porcelanowych w postaci mostu protetycznego. Most protetyczny oparty na implantach można wykonać przy użyciu zarówno standardowych koron porcelanowych na metalu jak i cyrkonowych koron pełnoceramicznych w systemie LAVA.

Most na implantach.
Zaletą takiego rozwiązania jest znaczne ograniczenie kosztów leczenia implantoprotetycznego, gdyż ogranicza się  liczbę potrzebnych do odbudowy implantów. Na zmniejszenie ceny całości ma również wpływ to, że korona protetyczna w przęśle mostu jest o połowę tańsza niż korona umocowana bezpośrednio na implancie. Ta różnica w cenie wynika z tego, że nie ma wówczas kosztu dodatkowego łącznika implantologicznego.

Powyższe rozwiązanie stosuje się również w sytuacji, gdy ze względu na jakość lub ilość kości większa liczba implantów jest przeciwskazana. Także zbyt mała odległość między zębami, nie pozwalająca na zachowanie właściwej minimalnej odległości między wprowadzonymi implantami skłania do ograniczenia liczby wprowadzanych implantów i zastosowania odbudowy protetycznej w postaci mostu.

PRZYKŁAD

Powyższe rozwiązanie najlepiej wyjaśni poniższy przykład.

Brak zębów. Zaplanowano odbudowę na implantach.Sytuacja wyjściowa w jamie ustnej. W takim przypadku jedyną alternatywą dla protezy wyjmowalnej są implanty. Pacjent ma do wyboru dwa rozwiązania przedstawione poniżej. Może się też okazać, że rozwiązanie z dwoma implantami i mostem protetycznym będzie jedynym możliwym ze względów klinicznych (ograniczona ilość lub jakość kości).


Most na implantach.Rysunek przedstawia odbudowę protetyczną w postaci mostu opartego na dwóch implantach. Korona środkowa do korona w przęśle mostu. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie kosztów związanych z brakiem trzeciego implantu oraz połową ceny korony w przęśle mostu w porównaniu do ceny korony bezpośrednio na implancie.


Pojedyńcze implanty z pojedyńczymi koronami.Rysunek przedstawia alternatywny sposób odbudowy braku zębowego, tym razem z wykorzystaniem trzech implantów z umieszczonymi na nich trzema pojedynczymi koronami protetycznymi. Jest to droższe rozwiązanie niż przedstawiony powyżej most, gdyż dochodzi cena środkowego implantu oraz wyższa cena korony umieszczonej bezpośrednio na implancie. Ta forma leczenia jest dla osób, u których występują korzystne warunki kostne dla wprowadzenia większej liczby implantów i które są skłonne ponieść większe koszty leczenia.

W ogólnym ujęciu, odbudowa na implantach w przeliczeniu na pojedynczy odbudowywany ząb jest tym tańsza, im więcej jest zębów w przęśle mostu. Szczegółowe kalkulacje cen mostów na implantach w zależności od liczby brakujących zębów zamieszczamy w sekcji protetyka na implantach plus ceny.

Zobacz również:ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Implanty Warszawa Ursynów