ANIDENT Stomatolog Warszawa Ursynów
                          

LICÓWKI WARSZAWA                 

ANIDENT Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12

tel. 507 300 900, tel. 22 436 61 23

    


UMÓW WIZYTĘ - TEL. 507 300 900

     

O NAS

 USŁUGI

 LEKARZE

CENY

GALERIA

 MEDIA

BLOG

DOJAZD

KONTAKT  
strona główna > usługi > protetyka > licówki > pytania > jakie zabiegi powinny poprzedzić planowane leczenie za pomocą licówek porcelanowych

LICÓWKI

LICÓWKI | PYTANIA | CENY | WIZUALIZACJA
LICÓWKI BEZ SZLIFOWANIA
LICÓWKI PRZED i PO I DLACZEGO ANIDENT?
OPINIE PACJENTÓW

JAKIE ZABIEGI POWINNY POPRZEDZIĆ PLANOWANE LECZENIE ZA POMOCĄ LICÓWEK PORCELANOWYCH?

LECZENIE PRÓCHNICY

Przed rozpoczęciem wykonywania licówek porcelanowych należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe. Próchnicę należy wyleczyć nie tylko w zębach, które mają zostać pokryte licówkami porcelanowymi, ale również w pozostałych zębach jako potencjalnych ogniskach infekcji. Wyeliminowanie ubytków próchnicowych jest podstawą do przystąpienia jakiegokolwiek dalszego leczenia, czy to protetycznego, czy ortodontycznego.

SKALING I PIASKOWANIE ZĘBÓW

Przed wykonaniem licówek należy usunąć kamień nazębny wykonując skaling zębów oraz wykonać piaskowanie zębów w celu usunięcia osadu nazębnego. Musimy mieć bowiem pewność, że licówki, zwłaszcza licówki bez szlifowania, przy których nie piłuje się zębów, są przyklejane bezpośrednio na szkliwo zębów wolne od kamienia nazębnego i osadu.

UZUPEŁNIENIE BRAKUJĄCYCH ZĘBÓW BOCZNYCH

Skrzydłowy brak zębów.Jeśli stwierdzono braki uzębienia w odcinkach bocznych, powinny one zostać uzupełnione za pomocą odpowiedniego uzupełnienia protetycznego - protez ruchomych (wyjmowalnych), mostów protetycznych lub implantów, tak aby wykonane licówki na zęby przednie nie były przeciążone w zgryzie. Jest to szczególnie ważne w przypadku całkowitego braku podparcia z boku, na przykład w przypadku skrzydłowych braków zębów, bowiem wtedy zęby przednie są szczególnie przeciążone, co może doprowadzić nie tylko do utraty licówek, ale wręcz rozchwiania i utraty przednich zębów. Pojedyczne braki międzyzębowe nie stanowią aż tak dużego problemu, jednak również powinny zostać w miarę możliwości uzupełnione. W leczeniu stomatologiczno-protetycznym priorytetem jest przywrócenie prawidłowej, zbilansowanej okluzji (warunków zgryzowych), a licówki porcelanowe stanowią jeden z elementów tego leczenia.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Zabiegiem, który nie jest niezbędny, ale jest polecany przed wykonywaniem licówek wtedy, gdy dobieramy kolor licówek porcelanowych do koloru zębów własnych pacjenta, jest wybielanie zębów. Wybielanie zębów przed wykonaniem licówek pozwoli na dobór jaśniejszego koloru porcelany, z której zostaną wykonane.

W przypadku całkowitej metamorfozy uśmiechu z wykorzystaniem licówek porcelanowych, czyli gdy wybielamy zupełnie nowy kolor naszych licówek porcelanowych, a tym samym zębów, wybielanie zębów nie jest potrzebne.

licówki zamiast wybielania zębów
 Jeśli Pacjent zdecyduje się na wykonanie licówek porcelanowych na wszystkie zęby widoczne przy uśmiechu, to może wybrać sobie dowolny kolor swoich nowych licówek, na przykład śnieżnobiały Hollywood Smile, a wybielanie zębów przed wykonaniem licówek w takiej sytuacji jest zbędne. Licówki pełnoceramiczne oraz most cyrkonowy LAVA w odcinku bocznym wykonane w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

licówki zamiast wybielania zębów - przed
 A to stan wyjściowy Pacjenta przed osadzeniem pełnoceramicznych licówek i koron LAVA w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie.

stomatolog Warszawa Ursynów ANIDENTZarówno licówki porcelanowe, w tym bezinwazyjne licówki bez szlifowania zębów, jak również wszystkie zabiegi przygotowujące do wykonania licówek można przeprowadzić w Klinice Stomatologicznej ANIDENT w Warszawie, nasi lekarze stomatolodzy pozostają do dyspozycji. Jeśli mają Państwo pytania o licówki lub chcieliby umówić konsultację dotyczącą licówek porcelanowych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.Zobacz również:
do góry  ANIDENT
KLINIKA STOMATOLOGICZNA

Warszawa Ursynów
ul. Belgradzka 12
metro Natolin

 tel. 507 300 900
22 436 61 23
22 436 61 22
 


Klinika
jest czynna
od poniedziałku
do piątku
w godzinach

800 - 2100
w soboty
8
00 - 1400

ZAPRASZAMY

 ©2004-2023 ANIDENT Licówki Warszawa Ursynów